Najsilnejší muž Slovenska a ochranná známka

Najsilnejším mužom v roku 2008 sa stal Patrik Kalinka

SPIŠSKÝ HRAD 21. 6. 2008 - Na Spišskom hrade pod jeho historickými múrmi sa bojovalo v sobotu o titul Najsilnejší muž Slovenska medzi východoslovenskými energetikmi. Do súťaže Strongman show, ktorá mala štyri silácke disciplíny sa prihlásilo 7 odvážlivcov. Už v prvej disciplíne - trhanie telefónnych zoznamov sa ukázal ako favorit Patrik Kalinka z Rožňavy. Potvrdil úlohu favorita víťazstvami v držaní pivového suda v predpažených rukách a bremien v rozpažených rukách. 
Až vo štvrtej disciplíne drťžaní troch tehál v zovretých rukách, prepustil prvé miesto najstaršiemu Františkovi Bendžakovi zo Spišského Podhradia. Filip Suchý z Levoče dosiahol rovnaký počet bodov ako Bendžak a tak vo vzájomnom rozstrele - čo najrýchlejšie roztrhnutie telefónného zoznamu si vybojoval strieborný pohár. 
Domáci Bendžak tak obsadil tretiu priečku. Početné publikum ocenilo potleskom výkony všetkých strongmanov a tak po štyroch rokoch bol opäť pod názvom Najsilnejší muž Slovenska oficiálne udelený tento titul. Po prvýkrát sa súťaž konala v Kolárove. 
Ceny - poháre a predmety a víťazovi poukaz na let balónom odovzdal Norbert Schürmann – generálny riaditeľ VSE. Moderátormi podujatia bola populárna dvojica Adela & Sajfa.
 
Výsledky:
1. Patrik Kalinka - Rožňava, 2. Filip Suchý - Levoča, 3. František Bendžak - Spišské Podhradie, 4. Ján Dzura - Michalovce, 5. Juraj Leško - Košice, 6. Štefan Kacvinský - Košice, 7. Milan Sovič¨ - Bardejov.